2018-10-30 09:00

Spis narodowy najważniejszej fauny Grodzianum i Terrarium - wykopaliska

Dla przypomnienia podajemy spis fauny

1. Wiercisław Grizzly - w latach 2006 - 2014 elekcyjny król zoologu z ugrupowania Specjalnego Landu Dziwolągów, obecnie w Radzie Starszyzny Terrarium, wierny ideom czerwonej fauny.

2. Pancernik Mądrala - prawa łapa Wiercisława, potocznie zwany szarą eminencją magistratu zoologicznego, emigrował do Rady Starszyzny w Terrarium, obecnie wolny jak ping pong.

3. Jeleń Dudziarz - z zamiłowania szef termitów, z palcem do pracy w Grodzieńskiej Zajezdni Rzęchów zoologicznych. Wykarmiony w Pomniejszych Okazach, niekwestionowany następca Wiercisława Grizzly od czterech lat i nie wiadomo na jak długo.

4. Bażant Resztka - najważniejszy z drobiu podwórzowego w ŚciemieToDzikiej od wielu lat kształtujący terrarystyczne wychowanie fauny pod dyktando Kawakaczybis.

5. ŚciemaToDzika - Konkurencja Mrocznego Okręgu Kumoterstwa, obecnie w wirtualnej przebudowie - nikt nie wie przez kogo i za ile w rozliczeniu szczegółowym.

6. Bocian Dario - po upadku z tronu Terrarium przemycony do Mrocznego Okręgu Kumoterstwa na miejsce Chomika Polikarpa, jako spec od kultury i sztuki zoologicznej, namaszczony Jeleniem Dudziarzem z rozkazu Łosia Pedro.

7. Łoś Pedro - następca Kobry Risto w Terrarium. Były przedstawiciel w Centralnym Landzie z ramienia Pomniejszych Okazów, w Radzie Starszyzny. Uwielbia biegi w pegegach i mieszanie w tyglu grodzieńskim. Wątpliwy zwycięzca sławnego na całe Grodzianum procesu z ogrodową szczekaczką Czubatką Annaberską.

8. Kogut Zenek - dowódca fauny w Spółdzielni Grandotwórczych Mleczarzy. Wykluł się z jaja i już wiedział, że Specjalny Land Dziwolągów to przepustka do władzy i kasiory. Obecnie po odstawce promilowej powraca na salony tym razem do Grodzianum.

9. Królik Białasek - drugie skrzypce na tronie Grodzianum, potem Starszyzna Terrarium, obecnie głównodowodzący oseskami i nadal Terrarium w tercecie z Wiercisławem, Byczkiem Krzaczastym jako delegacja królewska Specjalnego Landu Dziwolągów.

10. Kot Czester - przyboczny paź wraz z Pancernikiem Mądralą za czasów królowania w Grodzianum Wiercisława Grizzly, z klucza lojalnościowego Pomniejszych Okazów. Po wygranej Jelenia Dudziarza zastąpiony lepszymi termitami, lecz chroniony Łosiem Pedro w wojewódzkim Landzie do celów specjalnych.

11. Kobra Risto - król na tronie Terrarium za czasów Kwakaczybis. Pierwsza frakcja ideologiczna ZetGie. Razem z Hieną Maryją chciał rozwalić system zoologiczny. W elekcji sprzed 4 lat skapowany kwakaczami do Centralnego Landu. Zasłynął kontrowersyjnymi decyzjami o zwolnieniu fauny z ochronnych gigów w łapki, by szybciej wymarła od plag egipskich, a tym samym pozbyć Kwakaczybis zobowiązań finansowych na rzecz rodzin zoologicznych.

12. Lemur Jarema - w młodości bojówki Specjalnego Landu Dziwolągów, w podziękowaniu za lojalność następca zgniłej maliny w kopcu Pierwszorzędnej Ekipy Całuśnych. Po pierwszej elekcji Jelenia Dudziarza, pierwszy podręczny do czarnej i kreciej roboty w Magistracie Grodzieńskim. Namaszczony na drugiego tenora, choć śpiewa z play back.

13. Puchacz Rupertus - ideologiczny brat Kobry Risto w ZetGie potem w Kwakaczachbis. Zasłynął archeologią powstań zoologicznych, lecz stołek w Starszyźnie Centralnego Landu przyćmił mu styki. Za dużo jak na sowę pracuje w dzień, to mu dymi i nie ma jasnego wglądu na sprawy Grodzianum.

14. Hiena Maryja - wieloletnia podręczna Kobry Risto, wyćwiczona w bojach o swoje, znakomicie zakrywająca miłością do Grodzianum prawdziwe intencje.

15. Kret Pablo - wielki przegrany tej elekcji. Specjalista od osesków, kopców, kasiory, cen watter, traktów itede.

16. Nosorożec Pisio - pierwszy Kwakaczbis, cichy wróg Kobry Risto, frakcja fundamentalistów terrarystycznych, obecnie przyspawany do stołka w Centralnym Landzie.

17. Rekin Edwin - po wyautowaniu Suma Jurija, niezatapialny król w Akwarium o nieprzeciętnej inteligencji drapieżnika.

18. Ogrodowi szczekacze - fauna żyjąca z informacji o Grodzianum i Terrarium. Daleko jej do profesjonalnego dziennikarska, czuć prowincję i wazelinę świcie Grodzianum i Terrarium.

19. Hipopotam Klaus - w latach 2004 - 2006 elekcyjny król zoologu z ugrupowania Nowe Grodzinum, później w Radzie Starszyzny pod skrzydłami Pomniejszych Okazów. Obecnie po elekcji w Terrarium. Usypiacz w Centralnej Lecznicy.

20. Bóbr Jack - wieloletni ssak z rodziny Specjalnego Landu Dziwolągów lokowany w Radzie Starszyzny. Pamięta wszystkie wykopaliska, na co dzień głównodowodzący w Kopcu Nieustającej Pomocy dla Najstarszych Starowinek Grodzianum.

21. Pawica Ksenia - mitologiczna topmodel z frakcji Pomniejszych Okazów. Zabiegająca o poparcie wśród termitów TajwanLand. Rada Starszyzny Grodzianum, potem powrót do osesków, by rzutem na taśmę w nowej elekcji zasiąść w Radzie Terrarium.

22. Wilk Paulus - samiec alfa watahy Pomniejszych Okazów w Centralnym Landzie. Od wielu elekcji doceniany z lewa i z prawa, jako godny reprezentant grodzieńskiej fauny.

23. Jeżyk Gejzer - wieloletni przyboczny Pomniejszych Okazów w Grodzianum. W latach 2014 - 2018 przewodniczący Rady Starszyzny. Na bank odda tron Kogutowi Zenkowi ze Spółdzielni Grandotwórczych Mleczarzy.

24. Pingwin Ziutas - ciągle szukający klimatu dla egzystencji pingwinów. Obecnie w Radzie Starszyzny Grodzianum, jako legionista Jelenia Dudziarza.

25. Tarantula Danica - maskotka Łosia Pedro za czasów jego elekcji w Terrarium. Zakwaterowana Pomniejszymi Okazami w Terrarystycznej Stacji WirusLand. Po przejęciu tronu przez Pumę Penelopę przemycona do Lecznicy Znerwicowanych Termitów. Obecnie come back do Rady Starszyzny Terrarium razem z Łosiem Pedro.

26. Leniwiec Ricardo - wieloletni na "nie" w Radzie Starszyzny Grodzianum. Nawet otarł się o tron w Starszyźnie. Obowiązki we własnym kopcu były tak wielkie, że nie załapał się w tej elekcji. Powrót do wyuczonego słodkiego rzemiosła grodziańskiego.

- Czubatka Annaberska - w stanie spoczynku szczekania, choć gotowa podjąć ciężar Rady Starszyzny Terrarium z ugrupowania Kreta Pablo, bezskutecznie.

- Małpka Arnoldzik alias Terminator - obecnie fauna na usługach Rupertusa Puchacza i prowadzi mu kopiec i korespondencję do Centrali.

- Kotka Bebetka - szczekaczka w Grodzieńskich Przemiałach.

- Goryl Zober - naczelny Innowacyjnej Lipy po dziś dzień. Sukces zawdzięcza grodzieńskiemu przysłowiu "pokorne ciele dwie matki ssie" i szerokiemu wachlarzowi umiejętności dostosowawczych do obecnej koniunktury w Grodzianum.

- kropkowani compeel - bez komentarza.

- Gacek Netoperek - onegdaj rozgrywający w Tygodniu Grodzieńskim, dziś pies gończy w obcym landzie. Lubiłem udzielać mu wywiadów, tera nima komu...

Elloł zwierzaki, kogo brakuje niech się zamelduje. Cdn....

Wspieraj Szymona Sedno

Wszelkie podobieństwo do prawdziwych postaci i zdarzeń jest przypadkowe